четвер, 25 квітня 2013 р.

Василь Земляк: "Підполковник Шиманський".

        
23 квітня, виповнюється 90 років від дня народження Василя Сидоровича Земляка (справжнє прізвище – Вацик) – українського письменника та кіносценариста.
      Свої перші оповідання Василь Земляк опублікував у 1945 році, а в лютому 1957 року його прийняли до Спілки письменників України. Опублікувавши у 60-х роках повісті “Гнівний Стратіон” (1960) та “Підполковник Шиманський” (1966) він привертає до себе увагу громадськості. Але справжню славу йому принесли романи – дилогія “Лебедина зграя” (1971) та “Зелені млини” (1976). За ці твори у 1978 році він був відзначений Державною премією ім. Т. Г. Шевченка.         
       Життя Василя Земляка пов'язане з с. Миколаївка Козятинського району.
     
Центальна районна бібліотека провела читацьку конференцію "Василь Земляк: "Підполковник Шиманський".
Сторінками повісті "Підполковник Шиманський" крокували користувачів бібліотеки, адже ця повість розповідає про події війни на території району.

Герої творів В. Земляка -  воїни, диваки, мрійники, трударі, поети, мудреці, у складних катаклізмах історії гинуть, перемагають, воскресають і навіть залишаються в пам’яті нащадків – живуть тим життям, яке судилося одвічно людині на землі. Письменник прагнув творити так, щоб поєднати минуле з майбутнім, «побачити землю свою у єдності й цілісності великого й малого, у величі загиблих і в буденності живих». І він назавжди залишається у памяті народній, як митець.
В читальному залі оформлена книжкова виставка про життєвий та творчий шлях В.С.Земляка «Без слова вічності немає» - за розділами: «Співець рідної землі», «Він з крил своїх нас напував…», «Людина як міра часу», «Хай завжди ячать далеко білі лебеді…».
Активну участь в читацькій конференції брали участь працівники бібліотеки: Кедись Людмила, Андрущенко Тетяна, Горецька Наталія, Науменко Світлана, Вакса Таїсія.

Немає коментарів:

Дописати коментар