Відзначення 200 - річчя Тараса Шевченка!

  Сигнальська сільська бібліотека: Літерний ранок «Шевченкові думи переживуть віки».

  До Всеукраїнського дня бібліотек у бібліотеці-філії с. Сигнал проведено літерний захід «Шевченкові думи переживуть віки», присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
Діти розповідали про життєву долю великого українського поета, читали його вірші, уривки з поем. Проведено творчий конкурс «Шлях до Кобзаря» та вікторину «Знавці творів Т.Шевченка».
Наприкінці заходу було проведено екскурсію до бібліотеки для учнів 3-6 класів школи-інтернат-гімназії

Йосипівська сільська бібліотека: Вечір" Доля жінки у творчості Т. Г. Шевченка"

  В рамках святкування Всеукраїнського дня бібліотек вечір присвячений 200 – річчю від дня народження Т. Г. Шевченка пройшов у Йосипівській  сільській бібліотеці. Бібліотекар Журавель Марія  розповідала учням 6-8   класів про долю жінки, матері, сестри у творах поета. Зібрав автор страждання  закріпачених жінок, та  учні Приймак Надія, Даценко Оля, Лавренюк Дарина зачитували уривки з віршів та поем.

Забіла Ліза та Крошина Юлія інсценізували уривок із поеми «Наймичка»


    Доповнювали захід книжкова виставка «Доля жінки у творчості Т. Г. Шевченка»

  Вівсянецька сільська бібліотека: Бесіда «Краю тихий, краю милий, моя Україно…»
      Про нелегке дитинство Тараса Григоровича Шевченка, його любов до рідного краю, до місця де він народився та виріс розповіла бібліотекар Вівсянецької бібліотеки Ковальська Майя  молодшим школярам. Діти ознайомилися з  книжковою виставкою « Ми чуємо тебе Тарасе, крізь століття», читали вірші, де поет висловлює своє ставлення до дітей покріпаченої України.

Вернигородська сільска бібліотека:  День Т. Г. Шевченка "Тарас Шевченко. Поет. Художник. Мислитель."

  В програмі дня - коментований перегляд літератури та Шевченківські читання. Захід підготовлено бібліотекарем Миколайчук А. П., і проведено  за сприянням вчителів - філологів місцевої школи Ткачук М. О. та Жвавої В. В.
     
  В заході брали участь учні школи: Грабова А., сестри Чернови - Люба і Надя.,Талкін І.,Тадеуш Є., Петюх Ю., Гакман А.та інші. Вони з задоволенням декламували  вірші та уривки з поем Т. Г. Шевченка, а також познайомилися з літературою великого кобзаря, яка є в сільській бібліотеці.

Центральна районна бібліотека: Конференція "Тарас Шевченко - світоч духовності, мудрості, поборник національної справи".

У роботі конференції взяли участь вчителі української мови та літератури. Бібліотекар І категорії Горецька Наталія підготувала огляд  книжкової виставки "Його слова - це жар багаття, що опромінює весь світ"
  Життєвий і творчий шлях кобзаря, творча спадщина митця, презентація картин не залишили байдужими учасників конференції.

Бібліотека с. Кордишівка «Тарас Шевченко – провідник долі України»    

«Не весело на світі жить, коли нема кого любить».
В бібліотеці  с. Кордишівка завжди людно. Ось і цього разу в читальні сільської бібліотеки зібралось чимало людей на презентацію «Тарас Шевченко – провідник долі України», яку провела бібліотекар Г.І. Хуторна.
         Затамувавши подих присутні слухали про Шевченка не лише борця, а й  ніжного й вразливого душею, чистого серцем лірика. У творчому доробку Шевченка і раннього, і зрілого темі жіночих  страждань присвячений  не один вірш.
    Бібліотекар вдало переплела презентацію із виразним читанням та інсценізацією уривків з поем Шевченка. Присутні знайомились з іменами жінок, які в різний період полонили серце Великого Кобзаря. Після завершення дійства голова селищної ради І.М. Байда подякував учасникам за проведення цікавого і змістовного заходу.
 

  Районна бібліотека для дітей "Ми шану складаємо тобі, Кобзарю!».     

      В  рамках святкування Всеукраїнського тижня дитячої книги  бібліотекар І категорії РДБ  Дорошенко Лариса організувала та провела літературно - музичну композицію  "Ми шану складаємо тобі, Кобзарю!"
        Із запашним короваєм глядачів привітали учні 5-А класу школи №1 Марина Музичук та Даша Грінчук. Ведучі свята, учениці 7-А класу школи №2 Олена Сорока та Ольга Гаврих  цікаво, з поетичними нотками розповідали про життя українського генія. Впродовж всього заходу глядачі мали змогу переглянути електронну презентацію «Життя та творчість Т.Г. Шевченка». 
На гостини до бібліотеки завітав ансамбль бандуристів «Вишиванка» під керівництвом Ірини Анатоліївни Вовк. Учениці Глухівецької школи Віта Броніцька та Галина Карауш  виконали композиції «Тихо над річкою», «Колисаночка», «Порізала пальчика». Глядачі із задоволенням прослухали розповідь про «Тарасову криницю» та пісню «Ніч яка місячна», у виконанні учениці 7-А класу школи №2 Марії Демчук.
Учні 5-х класів школи №1 О.Парійчук, А.Борейко, Ю.Кравчук, Т.Старушок декламували твори Т.Г.Шевченка. У виконанні учасників художньої самодіяльності під керівництвом О.О. Пантєлєєвої прозвучала літературно-музична композиція «Не малюйте Шевченка сумним».

По закінченні свята гостей пригощали запашним короваєм. Бібліотекар Л.О. Дорошенко побажала всім пам’ятати великого Кобзаря, читати його твори, любити Україну, як любив її поет.

 Бібліотека с. Миколаївка "Шевченкові думки переживуть віки".

Бібліотекар  Воловик Олена Миколаївна разом з вчителем зарубіжної літератури Товмар О. П. провели з учнями 7-8 класів літературну годину "Шевченкові думки переживуть віки" До уваги учнів представлено перегляд літератури "Вічна книга великого українця", театралізована сценка "Діалог Тараса з матір'ю", звучали пісні "Зоре моя вечірняя", "Думи мої, думи".
Учні відкривали для себе сторінки життя  Кобзаря.

      Бібліотека для дорослих с. Комсомольське "Жіноча доля в творчості та жінки в житті Т.Г.Шевченка".

Ця казка днів — вона була недовгою
Цей світлий сон — пішов без вороття.

Це тихе сяйво над моєю долею —

Воно лишилось на усе життя.»
Т. Г. Шевченко
Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці. І ось чому. Поляки дістали Міцкевича, німці – Гете, англійці мають Шекспіра, італійці – Данте. Росія гордиться своїм Пушкіним, а ми, українці – Тарасом Шевченком.  Він, безсмертний  для нашого народу – явище  унікальне,  неординарне. Тому
все, що з ним пов’язане, дороге нам і рідне. Отже  12 березня в Комсомольській бібліотеці для дорослих був проведений літературно -музичний вечір «Жіноча доля в творчості та жінки  в житті Т.Г.Шевченка». Такого полум’яного материнства,  такого апофеозу жіночого кохання і жіночої муки не знайти, мабуть у жодного з поетів світу. Нещасливий в особистому житті, Шевченко найвищу і найчистішу красу світу бачив у жінці,  матері.

  Бібліотека с. Пиковець "Жінки в житті та творчості Т. Г. Шевченка".

        У бібліотеці с. Пиковець  пройшла літературна година присвячена 200 - річчю  від дня народження Т. Г. Шевченка. звучали вірші Кобзаря, розповіді про інтимні сторони життя митця, його ставлення до кохання, а також спроби одружитися та створити сімейний затишок.
     Також була представлена книжкова виставка творів Шевченка, книг про поета та присвячених йому.
          Порошинська З. О. Жінки в житті та творчості Т. Г. Шевченка: Під такою назвою бібліотекою - філіалом с. Пиковець проведено літературну годину/ З.О. Порошинська //Вісник Козятинщини.-2013.-21берез.-С.6

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 257/2012


Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Немає коментарів:

Дописати коментар