середа, 24 липня 2013 р.

До 1025 - річчя Хрещення Русі.

    
Питання збереження духовної спадщини набутої жителями Козятинщини протягом багатьох століть стало основним лейтмотивом практичної конференції, яка відбулася в читальній залі центральної районної бібліотеки, в рамках святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі
   Окрім бібліотекарів, в роботі конференції приймали участь перший заступник голови райдержадміністрації  Микола Купчик, працівники відділу культури та туризму, священнослужителі.
    З напрацюванням по збереженню і використання інформації про пам’ятки сакральної архітектури Козятинського краю виступила директор ЦРБ Тетяна Дячук. Загальними зусиллями бібліотечних працівників і краєзнавців вже підготовлена інформаційно-довідкова збірка про церковні споруди району.
    Ієрей Михайло Валуєв наголосив, що збереження духовної спадщини – це не лише догляд за церковними спорудами, а робота із молодим поколінням по вихованню шанобливого ставлення до них. Отець Михайло поділився досвідом роботи по духовному і патріотичному вихованню із дітьми та підлітками.
    Ієрей Олег Соц наголосив, що сьогодні далеко не все гаразд із збереженням сакральних пам’яток. Частішають випадки зазіхання злочинців на ті духовні цінності церкви, які на думку зловмисників є лише матеріальними раритетами. Необхідні скоординовані спільні зусилля територіальних громад і правоохоронців, щоб припинити таку ганебну практику.
    Перший заступник голови райдержадміністрації Микола Купчик відзначив, що конференція перетворилась в конструктивний діалог і намітили напрямки подальшої співпраці влади і релігійних громад району. 

Немає коментарів:

Дописати коментар