середа, 30 вересня 2015 р.

І пам’ять згадкою черкне.


     
В рамках Всеукраїнського дня бібліотек, літературно-музичний вечір, присвячений 170-річчю Корифея українського театру І. Карпенка-Карого, зібрав у бібліотеці шанувальників читання.
        Тернистий був шлях за царину української літератури. Її оголошували неіснуючою, а вона мандрувала по Україні з Енеєм і ніжною та непокірною Наталкою. Українську мову зневажливо нарікали «малоруським наріччям», а вона вибухала гнівним і мудрим словом Тараса…
      Але є сила вища від усіх заборон і переслідувань. Це животворна сила народного духу. Саме вона створила і в тяжкий час підтримала чудо, якому дивуються і дивуватимуться покоління. Це чудо – український театр. Основоположниками його були видатні майстри пера і слова – Іван Карпенко-Карий, Марко Кропивницький, Микола Садовський, Панас Саксаганський, Марія Заньковецька.
   
Активну участь в заході прийняли читачі нашої бібліотеки: Ярощук Андрій, Шубович Євген, Бондарчук Аліна, ведучі: Горецька Анна, Богдан Інна,  Бережнюк Даша -  учні школи № 1, учні школи № 1 інсценували сценку з п’єси «Хазяїн», яку  зіграли Кондратюк Артем та Мельник Ростислав. Вірш «Три брати» Максима Рильського читав Суховій Ігор учень школи № 1.
        
Пісні Наталки виконали Валентина Наумова та Алла П’ятаченко, шанувальники нашої бібліотеки.
         Вечір закінчився піснею «Рідна Україна», яку виконала Довгенко Дарина. В кінці заходу демонструвався художній фільм «Сто тисяч».
       
  Захід організувала бібліотекар І категорії Горецька Наталія Павлівна.

Немає коментарів:

Дописати коментар