четвер, 28 квітня 2016 р.

Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації у бібліотекахЧитальна зала районної бібліотеки майоріла  барвистими кульками, квітами, стрічками та сонячним промінням.  Урочиста презентація нових послуг бібліотеки  зібрала молодь, представників  влади, громадських організацій, працівників культури, та відданих читачів бібліотеки. Бібліотека відкриває пункт європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся у бібліотеці», адже стала переможцем конкурсу Української бібліотечної асоціації за підтримки програми Європейського Союзу Еразмус+ Жана Моне.

 Проект передбачає активну роботу бібліотеки з популяризації знань про ЄС та європейський вибір України шляхом створення Пункту європейської інформації  для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям місцевої громади. Загалом у конкурсі взяли участь 163 бібліотеки з усіх областей України.
 

Директор бібліотеки Тетяна Дячук   представила мету, завдання, напрямки роботи та цілі проекту, розповіла про плани на майбутнє та про те що уже зроблено в рамках проекту.    Завдяки проекту «Все про Європу» бібліотека отримала електрону книгу  Pocket Book з комплектом ліцензованих матеріалів про Європейській Союз,  набір друкованих видань, рекламну продукцію для організації заходів, та отримала повштох до нових ідей,  реалізації нових можливостей.

Партнери бібліотеки,  начальник відділу взаємодії із суб’єктами надання правової допомоги Василюк Олена,  та керівник «Університету третього віку» Козятинського міського територіального центру Баштова Наталія  розповіли про співпрацю з бібліотекою. 
Олена Василюк  повідала про роботу Громадської приймальні, та правові скап – консультації для жителів сіл,  а Наталія Баштова про роботу курсів комп'ютерної грамотності для літніх людей, та організацію майстер - класів для молоді.

 Депутат районної ради, голова Козятинської районної  політичної партії «Європейська партія України», Іванчук Олена, передала до бібліотеки комплект літератури іноземними мовами.
Вітали бібліотеку з перемогою у конкурсі «Все про Європу» начальник районного відділу культури Козятинської РДА Воронов Володимир та начальник відділу культури Козятинської міської ради Рибінська Світлана.

 Он – лайн привітання звучало з екрану від президента Української бібліотечної асоціації Ірини Шевченко. 


Пункт європейської інформації проводить моніторинг нових освітніх програм, академічних обмінів, стажувань для молоді.   Скайп- консультація громадської організації «Товариство інтеграція Європа – Схід»  представила молоді Козятина можливості навчання в Польщі,  запросила до участі у  мовних школах польської мови, до ознайомчих візитів абітурієнтів до польських вузів, які проходять у травні – вересні 2016 року.  

Срібний призер Всеукраїнського конкурсу «Соловейко України – 2016», Віталіна Большаник, чарувала співом чеською мовою, те перенесла учасників до м. Праги. А Тетяна Фабіцька  вітала піснею англійською мовою. Учасники євро клубу бібліотеки села Комсомольске розповіли про шляхи становлення Європейського Союзу, та повідали своє бачення майбутньої Європейської  України.  


Ведуча  заходу, координатор проекту Віта Білінська, на завершення  закликала бути гідними українцями, берегти свою країну, її волю та незалежність, поважати свій народ, і шановані будемо іншими. Представила до уваги відеоролики «12 фактів про Україну» та «Моя країна – серце Європи».

Немає коментарів:

Дописати коментар